Koolikorraldus

Õppeaastast 2023/2024 on Põlva Jakobi Kooli koolipidajaks Põlva Jakobi Kooli Sihtasutus.

Jakobi Kool rajati koostöös kohaliku kogukonna ja EELK Põlva Püha Neitsi Maarja kogudusega. Kooli nimi viitab Põlva kandist pärit kiriku- ja kooliõpetaja ning rahvavalgustaja Jakob Hurdale. Kool tegutseb Põlva ajaloolises kirikumõisa hoones (pastoraadis).

Õppetöö Jakobi Koolis lähtub PJK mudelist ja dokumentatsioonist, koolis pööratakse erilist tähelepanu Vana-Võrumaa kultuuripärandile, mh võru keele õppimisele.

1.–4. klassis on õppe- ja kasvatustegevus korraldatud üldõpetuse põhimõtteid järgides, usuõpetus, meedia- ja suhtlemisõpetus ning oskusaine, kus järgitakse traditsioonilist aineõpetust. Kasutame kujundava hindamise ehk toetava hindamise põhimõtteid.

Dokumente

Jakobi Kooli põhikooli päevakava

Jakobi Kooli trimestrid ja vaheajad õppeaastal 2024/2025

Jakobi Kooli tunniplaan õppeaastal 2024/2025 alates 10.09.

Jakobi Kooli tunniplaan õppeaastal 2024/2025 alates 03.10.2024

Kodukord

Põhikiri

Kooli arengukava

Pikapäevarühma avaldus

Tegevusluba III kooliaste

Tegevusluba I-II kooliaste

KiVa programmist

Põlva Jakobi Kool on liitunud kiusamisvastase programmiga KiVa.
KiVa on teaduspõhine kiusamisvastane, metoodiline ja süsteemne programm, mis on loodud Turu Ülikoolis Soome haridus- ja kultuuriministeeriumi toetusel. KiVa tõhusus on tõestatud suuremahulise juhuvalimit ja kontrollgruppi sisaldanud uuringuga.
KiVa programm sisaldab nii universaalseid kui juhtumipõhiseid tegevusi kiusamise ennetamiseks ja märgatud juhtumite lahendamiseks. Universaalsed tegevused on suunatud kõigile koolis õppivatele õpilastele. Need sisaldavad pingutusi, mida tehakse grupinormide mõjutamiseks ning selleks, et kujundada kõigis lastes valmisolek konstruktiivselt käituda, võtta vastutust ohvri toetamise eest selle asemel, et kiusamist julgustada.

Meie kooli põhimõtted

•    Me oleme kõik ühiselt kiusamise vastu!
•    Ka üks kiusamisjuhtum on meie jaoks palju!
•    Me seisame ühiselt kiusu vastu.
•     Käitume nii, et lõpetada kiusamine.  Me oskame seda tänu KiVa tundidele ja kiusamisjuhtumite lahendamise protsessile.

Kiusamisjuhtumi märkamine, sellest teatamine ja kaardistamine

•    Kiusamisest teatamiseks  pöördu klassijuhataja, KiVa -meeskonna liikme või ükskõik millise teise kooli töötaja poole.
•    Kooli töötaja, kelle poole pöördutakse, täidab eeluuringu ankeedi ja otsustab, kas tegu on kiusamisega.
•    Kiusamisjuhtumid suunatakse KiVa-meeskonnale.
•    Kiusamise märkaja võib otsustamisel abi vajades alati pöörduda KiVa-meeskonna poole.

Juhtumi lahendamine ja järeltegevused

Kiusamisjuhtumeid lahendatakse vastavalt KiVa-programmi metoodikale.
•    Juhtumi lahendamiseks toimuvad esmased individuaalsed vestlused ohvri ja kiusaja(te)ga.
•    Kiusaja (te)ga sõlmitakse kokkulepped, mille täitmist kontrollitakse järelvestlustega, mis toimuvad 2 nädalat pärast esmast vestlust.
•    Vestlused toimuvad vastavalt vajadusele ka kiusaja abiliste ja ohvri võimalike toetajatega.
•    Juhtumid dokumenteeritakse.

Meie kooli KiVa meeskond:

Kairit Leesalu, Kaire Palo, Tiina Möller, Kristi Paulson

Kooli üle teostavad riiklikku järelvalvet:

Haridus- ja Teadusministeerium
E-post: hm@hm.ee