Jakobi Kooli lasteaed ootab asju

Meie loodava lasteaiarühma heaks on võimalik annetada koduses majapidamises ülejäänud asju (vt nimekiri allpool). Iga panus – olgu suur või väike – on ettetänatud. Annetatud esemed on võimalik toimetada kooli, oma klassijuhataja kätte või Maarja kirikusse.

Lasteraamatud: Grimmide muinasjuttude kogumikud, raamatud sarjast “Saja rahva lood”, loomade, masinate piltidega raamatud ja tugevate papist kaantega erinevad raamatud

Puidust mänguasjad: klotsid, kiikhobune, nukuvoodi, nukuvanker, nukumaja, autod

Erineva suurusega puidust korvid ja kastid

Tööriistad: saed, haamrid, naelad ja naasklid

Kangad: väikese mustriga või ühevärviline sitsist riie põllede õmbemiseks, pastelsetes toonides puuvillased ühevärvilised, läbipaistvad kangad ja suured tugevad kangad lasteaias mängimiseks

Käsitöötarbed: erinevat värvi niidid, lõngad, pitsid, pärlid, nööbid, heegelnõelad ja õmblusnõelad

Nõud: plekist kausid, tassid, kastrulid, pannid ja lusikad

Tunnustus konkurssidel osalenutele

Tunnustame Jakobi Kooli õpilasi, kes osalesid konkurssidel.

Maakondlikul Rihard Rohu nimelisel kirjanduskonkursil saavutas Susanna Oras 1.-3. klassi õpilaste vanuserühmas 1. koha omaloomingulise jutuga “Kadakas”.

Mirelle Kirbits osales Tartu Ülikooli Teaduskooli poolt korraldatud “Jänku-Juta” matemaatikavõistlusel ja sai 2. järgu. Maksimumpunktidest jäi tal puudu vaid 1 punkt.

3. klassi võistkond koosseisus Susanna Oras, Elis Marian Eerits ja Karl Marten Ojaste osalesid 3.-4. klasside maakondlikul kirjanduskonkursil ja võitsid 2. koha 43 punktiga (Põlva Kooli võistkond sai samuti 43 punkti). 1. kohale tuli Kanepi Gümnaasiumi võistkond.

Eelkool alustas

6. novembril alustas eelkool õpetaja Anar Ruubeli juhendamisel. Osales kolmteist toredat last koos oma vanematega. Viimased said vahepeal kohvilauas vestelda ka Tartu Luterliku Peetri Kooli direktor Tarvo Siilabergiga.

Mardipäeva tähistamine

Mardipäeva tähistame ühiselt reedel, 8. novembril. Õhtul kell 18 läheme üheskoos (lapsed ja lapsevanemad, õpetajad jt kooli töötajad) ühisele jalutuskäigule läbi Põlva, et süüdata küünlad Jakob Hurda kuju juures ning jõuda viimaks tagasi Maarja kiriku juurde, kus kell 19 algab Taizé palvus.

Esindajad TLPK nõukokku on valitud

26. augustil toimunud Jakobi koolipere koosolekul valiti meie koolikese 1. kooliastme lapsevanemate esindajaks Tartu Luterliku Peetri Kooli nõukokku Triinu Maidla ja õpetajate esindajaks Tiina Vasser. Soovime neile arukust ja õnnistusi selles töös.