Kevadkontsert 2026

Neljapäeval, 28.mail toimus meeleolukas Jakobi kooli kevadkontsert. Kuigi kevadkontserdi varajane alguseaeg tekitas mõnes veidi tuska, siis meie saal oli lastest, lastevanematest ja külalistest täiesti täidetud.

Aitäh, kõigile vahvatele esinejatele!

Aitäh, juhendajatele – Kristin Kooskora, Külvi Paide, Karin Simso!

Aitäh, kõigile, kes võtsid aega ja tulid meie kontserdi nautima!

Et, aga keegi ei peaks meie kontserdist ilma jääma, on võimalik vaadata fotogaleriid: https://drive.google.com/…/1AFN1NhzLCm_irMiRXIMEeKN…

Fotod: Ave Mustimets

ja videosalvestust: https://www.youtube.com/watch?v=vgXld_5j82I

Video: Taavi Vasser

Emadepäeva tähistamine 11.05.2026

Kallid emad ja vanaemad – täna on päev, mil peatume hetkeks, et öelda midagi, mida argipäevas ehk liiga harva lausume — aitäh.

Aitäh teile armastuse eest, mis ei küsi tingimusi.

Aitäh nende unetute ööde, murelike pilkude ja julgustavate sõnade eest.

Aitäh selle eest, et olete olnud kodu tunne isegi siis, kui kodu on olnud kaugel.

Ema armastus ei väljendu ainult suurtes tegudes. See peitub väikestes hetkedes — soojas kallistuses, küsimuses “Kas sa jõudsid ilusti kohale?”, vaikses toetamises ja usus, mis aitab edasi minna ka siis, kui endal jõudu napib.

Emad õpetavad meid märkama head, hoidma kokku ja armastama päriselt. Nad annavad edasi väärtusi, mida ei saa mõõta rahas ega sõnades — hoolivust, kannatlikkust ja südamesoojust.

Soovin, et iga ema tunneks täna, kui oluline ja kallis ta on.

Et teil oleks rohkem rõõmu ja rohkem aega iseendale.

Teie armastus muudab maailma paremaks paigaks.

Tänutäheks kingime teile väikese kontserdi.

Esinesid:

1. klassi õpilased Emili Mustimets ja Helmi Simpson esitasid luuletuse “Ema ja laps”

1.klass esitas laulu “Pesapuu”

5.klassi õpilane Mattias Valge esitas laulu “Poiste laul”

Poiste ansambel esitas 2 laulu “Maateadus” ja “ 4 pruuti”

Laulukoor esitas laulu “Maailm on tore paik”

ja väikse kontserdi andsid 2/4 ansamblist Ühe Ö Klubi ehk Jan-Mattias Kottise ja Mait Maiste

Fotod: Ave Mustimets

📢 Avatud uste päevad 20.–22. aprillil!

Ootame kõiki huvilisi osa saama meie õppetundidest ja koolielust. Sul on suurepärane võimalus tulla kohale, jälgida tunde ning saada vahetu kogemus õppimisest.

📚 Tundide külastamiseks palume eelnevalt registreeruda
Seda saad teha mugavalt kas QR-koodi skaneerides või alloleva lingi kaudu:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1dSiN7n8xybv0QK6hrLn5_4ag1XR6TbkkEagbdmQMZjs/edit?usp=sharing

🍽️ Lisaks on võimalik osaleda koolitoidu teabetunnis
🕐 Kell 13.05–13.50
📍 Söögisaalis

Tule ja vaata oma silmaga – oled väga oodatud! ✨

Usundiõpetuse olümpiaad

Esmakordselt meie kooli ajaloos osalesid meie kooli õpilased vabariiklikul usundiõpetuse olümpiaadil. Olümpiaadi eelvoor toimus 29.01 veebi teel ehk siis õpilased said olümpiaadi küsimusi täita kohapeal koolimajas. Usundiõpetuse olümpiaadist võivad osa võtta õpilased 8. kuni 12. klassini üle terve Eesti. Kuna küsimused on kõigile samad, siis on põhikooli õpilastel küllaltki suur väljakutse võistelda samas kategoorias gümnasistidega. Meie kooli esindasid 8. klassist Karl Marten Ojaste, Johannes Mesak ja Erki Kalev Petersell. Kokku oli osalejaid olümpiaadi eelvoorus kõikide koolide peale kokku 160. Tulemuste poolest oli eriti tubli Karl Marten Ojaste, kes saavutas üldarvestuses 36.-39. koha. Oma vanuseklassis jagas Karl Marten 4.-5. kohta. Aga tublid olid ka Erki Kalev Petersell 99.-106. kohaga ja Johannes Mesak 129.-130. kohaga. Meie kooli õpilased olid kõige nooremas vanuseklassis ja pakkusid samade ülesannete lahendusel tublit konkurentsi endast palju vanematele õpilastele. Olümpiaadi lõppvooru kutsuti 10 parimat üle terve Eesti, kes sel aastal olid kõik gümnaasiumide õpilased. Esmakordne hea kogemus olümpiaadist osavõtust annab meie kooli õpilastele hea stardiplatvormi järgmise aasta olümpiaadiks.

Robert Bunder

Usuõpetuse õpetaja

Armsad lapsevanemad! Olete oodatud aruteluõhtule.

Kiirel jõulukuul toimus Põlva Jakobi Kooli 3. korruse söögisaalis kogukonnale mõeldud aruteluõhtu. Aruteluõhtust võttis osa 10 inimest ja seda viis läbi Põlva Jakobi Kooli kolleegiumi esindaja, õpetaja ja lapsevanem Merlin Kirbits. Arutlesime kahel väga olulisel teemal – liiklusohutus hommikuti ja nutitelefonid koolis.

🚗 Liiklusohutus hommikuti

Esiteks arutlesime selle üle, mis on liikluses hästi. Seda, mille eest tänulik olla ja mille üle rõõmu tunda, on meil päris palju. Näiteks kasvõi see, et parkimiskohti on läheduses piisavalt ja olemas on ka õueala liiklusmärk. Seejärel kaardistasime suurimad murekohad hommikuti. Ühise arutelu käigus selgus, et probleem number üks on ukse ees peatumine ja parkimine, kuna see takistab teisi liiklejaid, põhjustab ohtlikke manöövreid ja seab ohtu kaasliiklejate turvalisuse. Viimaks tegelesime lahenduste leidmisega ja nii saigi kirja pandud 5 soovitust hommikusele liiklejale, näiteks “Palun ära pargi ukse ees, sõida 10 m edasi.”

📱 Nutitelefonid koolis

Peale maitsvat virgutuspausi asusime uue teema juurde. Esiteks tuletasime meelde Põlva Jakobi Kooli kodukorra punkti, mis käsitleb õpilaste mobiiltelefoni kasutamist koolis. Teiseks tutvusime erinevate teadusuuringute tulemustega ja arutlesime nende olulisuse ning ajakohasuse üle. Kellel on suurem huvi, soovitame vaadata video https://youtu.be/TNpKZPkJbS8?si=D57B8mNbpy7b2ceU. Kolmandaks tegelesime väiksemates rühmades nutiseadmega seotud tervisemõjude üle arutlemisega. Fookuses olid: 1) uni, 2) vaimne ja sotsiaalne tervis 3) kehaline aktiivsus ja kehakaal. Samuti tutvustasime rühmasiseselt leitud häid soovitusi ka üksteisele ja nii tekkis meil arutelu käigus mitmeid väärt mõtteid, mida praktikas järele proovida.

👏 Suur-suur aitäh kõigile kogukonnaliikmetele, kes aruteluõhtul osalesid. Teie panus on väga väärtuslik ja oluline! Suur ja sügav kummardus ka Põlva Jakobi Kooli kolleegiumile ja KIVA-tiimile aruteluõhtu korraldamise ja kogukonna kaasamise eest. Lisaks pisike pai ka neile, kes aitasid lauda katta ja hiljem söögisaali koristada.

💙 Järgmine aruteluõhtu toimub 22.01.2026 kell 18.00, kus Põlva Maarja koguduse õpetaja, Põlva Jakobi Kooli kaplani ja kolleegiumi liikme Robert Bunderi juhendamisel arutleme teemal “Ühine väärtusruum ja selle hoidmine”. Olete kõik väga oodatud!

📷 Pildid aruteluõhtust leiad 👉 siit.