
Kiirel jõulukuul toimus Põlva Jakobi Kooli 3. korruse söögisaalis kogukonnale mõeldud aruteluõhtu. Aruteluõhtust võttis osa 10 inimest ja seda viis läbi Põlva Jakobi Kooli kolleegiumi esindaja, õpetaja ja lapsevanem Merlin Kirbits. Arutlesime kahel väga olulisel teemal – liiklusohutus hommikuti ja nutitelefonid koolis.
Liiklusohutus hommikuti
Esiteks arutlesime selle üle, mis on liikluses hästi. Seda, mille eest tänulik olla ja mille üle rõõmu tunda, on meil päris palju. Näiteks kasvõi see, et parkimiskohti on läheduses piisavalt ja olemas on ka õueala liiklusmärk. Seejärel kaardistasime suurimad murekohad hommikuti. Ühise arutelu käigus selgus, et probleem number üks on ukse ees peatumine ja parkimine, kuna see takistab teisi liiklejaid, põhjustab ohtlikke manöövreid ja seab ohtu kaasliiklejate turvalisuse. Viimaks tegelesime lahenduste leidmisega ja nii saigi kirja pandud 5 soovitust hommikusele liiklejale, näiteks “Palun ära pargi ukse ees, sõida 10 m edasi.”
Nutitelefonid koolis
Peale maitsvat virgutuspausi asusime uue teema juurde. Esiteks tuletasime meelde Põlva Jakobi Kooli kodukorra punkti, mis käsitleb õpilaste mobiiltelefoni kasutamist koolis. Teiseks tutvusime erinevate teadusuuringute tulemustega ja arutlesime nende olulisuse ning ajakohasuse üle. Kellel on suurem huvi, soovitame vaadata video https://youtu.be/TNpKZPkJbS8?si=D57B8mNbpy7b2ceU. Kolmandaks tegelesime väiksemates rühmades nutiseadmega seotud tervisemõjude üle arutlemisega. Fookuses olid: 1) uni, 2) vaimne ja sotsiaalne tervis 3) kehaline aktiivsus ja kehakaal. Samuti tutvustasime rühmasiseselt leitud häid soovitusi ka üksteisele ja nii tekkis meil arutelu käigus mitmeid väärt mõtteid, mida praktikas järele proovida.
Suur-suur aitäh kõigile kogukonnaliikmetele, kes aruteluõhtul osalesid. Teie panus on väga väärtuslik ja oluline! Suur ja sügav kummardus ka Põlva Jakobi Kooli kolleegiumile ja KIVA-tiimile aruteluõhtu korraldamise ja kogukonna kaasamise eest. Lisaks pisike pai ka neile, kes aitasid lauda katta ja hiljem söögisaali koristada.
Järgmine aruteluõhtu toimub 22.01.2026 kell 18.00, kus Põlva Maarja koguduse õpetaja, Põlva Jakobi Kooli kaplani ja kolleegiumi liikme Robert Bunderi juhendamisel arutleme teemal “Ühine väärtusruum ja selle hoidmine”. Olete kõik väga oodatud!
Pildid aruteluõhtust leiad
siit.
