Mardipäev on tänini elav rahvakalendri tähtpäev.

Mardilaupäeva valmistasid ette Jakobi Kooli IV klassi õpilased koos õpetaja Anari ja võro kiile oppaja Marjuga. Hommikul sanditasid mardikesed koolimajas ja kogusid endile magusa noosi. Pärast koolipäeva sõidutasid mardikesi emad Tiia ja Piret. Nii said mardiõnnistusi kuulda töötajad erinevates asutustes, kus lapsi suurepäraselt vastu võeti ning head ja paremat kaasa anti.

Tänud:

Tere Piim

Lõuna Pagarid

Tillu kohvik

Õhtu lõppes Põlva Keskraamatukogus, kus …..

Mardid tulevad ” sealtpoolt päikest, kuud ja tähti, mööda vikerkaart” kõigile õnne tooma. Nad ei ole andide kogujad, vaid meie igapäevasesse ellu õnne toojad.

Selle aasta eestkõneleja, Kaido Kaha, kutsus meid 9.novembril Põlva Jakobi Kooli 4.klassi õpilastega võru keele nädala raames toimuval üritusel Põlva Keskraamatukogus külalisi üllatama.

Valmistasime ette toreda ja põhjaliku kava sanditamise rituaale silmas pidades. Riietusime ka nagu kord ja kohus ikka ainult tumedatesse riietesse, kandsime maske. Lauluga sisenedes oli meil veel kõigil julgust küllaga, aga rahvahulka silmates jäi mõne mardikese suu tsipakeseks kinni. Kogusime ennast siiski ja sanditasime nii kuis vaja. Kogu kava oli enesestki mõistetavalt ikka ainult võru keeles. Rahvas sai meiega koos tantsida- laulda ja uutmoodi mõistatusi mõistatada. Kas sina tead mis see on? Kasus ja kahanõs, a otsa ei lõpõ kunagi? Mis kuu, õks tüü!

Kui ka vitstega tervis sopsutatud ja sokukestel kõik läbi puksitud, hakkasime lauldes järgmisesse tarre kõmpima. Kokku tulnud rahvas jäi aga omi asju ajama.

Nüüd jääme kadrisid ootama.